رنگ های کلروکائوچو

بازدید: ۲۲۵۴

رنگ های کلروکائوچو

رنگ های کلروکائوچو در گروه رنگ های تغییر ناپذیر (None convertible coatings) طبقه بندی می شوند زیرا در مرحله خشک شدن و بعد از آن ساختمان شیمیایی آنها تغییر نمی یابد و خشک شدن رنگ فقط به صورت فیزیکی و یا از دست دادن حلال انجام می شود. رنگ های کلروکائوچو همگی یک جزئی هستند.

سیستم های پوششی مبتنی بر کلروکائوچو در مقایسه با سیستم های پوششی قبل دارای مقاومت شیمیایی بهتری می باشند و در مقابل آب و رطوبت نیز مقاوم هستند و در ضمن چون ساختمان شیمیایی آنها در زمان خشک شدن تغییر نمی کند برای کاربرد مبانی قابلیت بسیار عالی داشته چسبندگی به لایه های قبل و بعد خود را به خوبی حفظ می نمایند.

این ویژگی قابلیت تعمیر و نگهداری  را نیز بالا برده و سیستم های پوششی برمبنای کلرینیتد رابر به سادگی قابل تعمیر و لکه گیری هستند. همچنین این گروه از نظر خشک شدن وضعیت بسیار خوبی داشته در همه شرایط آب و هوایی حتی مناطق سردسیر و درجه حرارت زیر صفر به خوبی خشک می شوند. رنگ های کلروکائوچو پس از خشک شدن در صورتی که در معرض حرارت قرار گیرند نرم می شوند.

به این گروه از رنگ ها ترموپلاستیک نیز گفته می شود (چون فیلم خشک رنگ در معرض حرارت نرم می شود) به دلیل این ویژگی رنگ های کلروکائوچو در مناطق گرمسیر به ویژه در فام های سیر که در معرض نور خورشید حرارت بیشتری جذب می نمایند در برابر خراش و سایش و آسیب های مکانیکی مقاومت محدودیت داشته و تا حدودی آسیب پذیر می باشند. رنگ های کلروکائوچو از نظر براقیت محدود هستند و رنگ رویه در این سیستم با براقیت بالا تولید نمی شود.

با توجه به محدودیت های ذکر شده در فرآیند تولید رنگ های کلرینیتد رابر با اعمال اصلاحات و تلفیق با رزین های آلکیدی متوسط روغن نقاط ضعف یاد شده را می توان کنترل نمود و دست یابی به قابلیت های مطلوب و مناسب از بروز عوارض احتمالی در کیفیت فیلم رنگ جلوگیری کرد.

رنگ های کلروکائوچو

محصولات