رزین کلرو کائوچو

بازدید: ۵۶۴۸

بازرگانی اتحاد رنگدانه در خصوص واردات و خرید و فروش مواد شیمیایی تخصصی فعالیت می کند

اتحاد رنگدانه خرید و فروش رزین پرگوت S20 بایر آلمان را از برندهای معتبر انجام می دهد

شما می توانید برای خرید رزین پرگوت S20 بایر آلمان و اطلاع از قیمت رزین پرگوت S20 بایر آلمان و کاربرد رزین پرگوت S20 بایر آلمان با شرکت تماس بگیرید.

 

رزین کلروکائوچو کائوچوی خام موجود در طبیعت نئوپرن یا ایزوپرن پلیمری است با زنجیره فنر مانند که خاصیت ارتجاعی دارد. طی واکنش های کلرینه کردن افزایشی و استخلافی کائوچوی طبیعی در محلول تتراکلرید کربن، رزین کلروکائوچو حاصل می شود.

کلروکائوچوی تهیه شده به شکل پودر سفید رنگ و دارای 65 درصد کلر است که هنگام استفاده، با حلال مناسب به حالت مایع تبدیل می شود.

کلروکائوچو در هیدروکربن های حلقوی، استرها، کتون ها و حلال های کلردار به خوبی حل می شود ولی در هیدروکربن های آلیفاتیک و الکل ها کاملا نامحلول است.

جرم مولکولی رزین کلروکائوچو معمولا بیش از 500 است و هر چه جرم مولکولی افزایش یابد، ویسکوزیته رزین بیشتر خواهد بود. رزین کلروکائوچو به تنهایی و یا به همراه دیگر رزین ها از جمله رزین های آلکید شورت اویل در فرمولاسیون رنگ های استخری، رنگ های دریایی، رنگ های ترافیک و خط کشی جداول خیابان ها کاربرد دارد.

رنگ های کلروکائوچو پوشش خوبی برای فولاد، آهن و سطوح سیمانی هستند و برای بدنه کشتی، پل، دیگ بخار، لوله ها و سقف سوله های صنعتی به کار می روند.

از خواص بارز این رزین مقاومت خوب آن در مقابل مواد قلیایی و شیمیایی است. این رزین در برابر بیشتر اسیدهای معدنی مقاومت خوبی دارد؛ اگر چه در حرارت بیش از 60 درجه سانتیگراد این رزین تحت اثر تخریبی اسیدهای معدنی غلیظ قرار می گیرد.

در حضور مواد اکسیدکننده و در دمای اتاق، رزین کلروکائوچو مقاومت خوبی دارد ولی با افزایش دما مقاومت آن کاهش یافته و رنگ تخریب می گردد.

هنگام استفاده از کلروکائوچو در شرایط قلیایی باید توجه داشت که درصد رزین آلکید در فرمولاسیون بسیار کم باشد زیرا رزین آلکید در مجاورت قلیا هیدرولیز و تخریب می شود.

همچنین بواسطه مقاومت خوب در برابر مواد قلیایی و آب، رنگ‌های کلروکائوچو برای پوشش سطوح بتنی نیز توصیه می شوند.

کلروکائوچو یک رزین ترموپلاست است و مقاومت حرارتی محدودی دارد به طوری که در محیط مرطوب تا 60 درجه سانتیگراد و در محیط خشک تا 93 درجه سانتیگراد مقاوم است.

خشک شدن رزین از طریق تبخیر حلال است و هیچ گونه واکنش شیمیایی صورت نمی گیرد لذا در دمای بالا رزین نرم شده و شره خواهد کرد. بعلاوه، این رزین تا دمای 32- درجه سانتیگراد مقاومت دارد و در دمای زیر صفر درجه سختی و شکنندگی رزین افزایش می یابد.

جذب ضعیف آب و رطوبت، غیر قابل اشتعال بودن (به واسطه وجود اتم کلر) و مقاومت الکتریکی بالا نوع خاصی از رزین کلروکائوچو را برای ساخت پوشش کابل های برق مناسب کرده است.

رزین کلروکائوچو با بسیاری از رزین های دیگر نظیر آلکید شورت اویل، آکریلیک، فنولیک، اپوکسی، وینیل و همچنین با رزین های طبیعی مانند قیر، کائوچوی نیتریل و کومارون سازگار است.

رزین کلروکائوچو به نور خورشید و اشعه UV آن حساس است و هرگز رنگ بدون رنگدانه برای مصارف خارج ساختمان توصیه نمی‌شود.

با استفاده از رنگدانه های مناسب، پایدارکننده ها و یا رزین های اصلاحی مقاومت رزین کلروکائوچو را می توان تا حد مطلوب افزایش داد.

محصولات